Merhaba benim ANA testimin sonucu ANA Granüler. CHROMOSOMES POZİTİFLİĞžÂžİ GÖRÜLMÜŞžÂžTÜR.. 1/100 dilüsyonla çalışılmaktadır. +Pozitif(1/100) çıktı?

Merhaba benim ANA testimin sonucu ANA     Granüler. CHROMOSOMES POZİTİFLİĞžÂžİ GÖRÜLMÜŞžÂžTÜR.. 1/100 dilüsyonla çalışılmaktadır. +Pozitif(1/100) çıktı.. ne anlama geliyor acaba

Tahlil.com Cevabı : Skleroderme, polimyozit, vb. romatizmal hastalığını gösterebilir, ancak klinik bulgular ve diğer tetkiklerle değerlendirilmesi gereklidir..