Merhaba benim kan grubum 0rh+ nişanlımın ise arh+. Kan uyuşmazlığı var mı ?

Merhaba benim kan grubum 0rh+ nişanlımın ise arh+. Kan uyuşmazlığı var mı ? Evliliğe mani olur mu ? Bilgilendirdiğiniz için Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Her ikiniz de Rh pozitif olduğunuzdan Rh yönünden problem olmaz, ancak gruplarınız farlık olduğundan bayan O ise nadiren subgrup uyuşmazlığı görülebilir..Evliliğe mani değildir..