Merhaba benim trombosit değerim 50 ' ye düşüyor.Vücudumda morarmalar oluyor.Sebebi nedir ? Ne yapmam gerekir sizce ? 36 yaşındayım?

Merhaba benim bir akrabamın bir hastalığı var şimdi onu anlatacağım. " Merhaba benim trombosit değerim 50 ' ye düşüyor.Vücudumda morarmalar oluyor.Sebebi nedir ? Ne yapmam gerekir sizce ? 36 yaşındayım. "

Tahlil.com Cevabı : Hematoloji kliniği tarafından ek testler yapılması gereklidir..

g***************** :

Merhaba , 29 yaşındayım. Kan tahlili yaptırdım, yorumlarsanız sevinirim. WBC 8.22 NEU 3.79 LYM 3.80 BASO 0.04 EOS 0.12 MONO 0.47 RBC 4.13 HGB 14.0 HCT 39.9 MCV 96.5 MCH 33.8 MCHC 35.1 RDW 12.5 PLT 283 MPV 8.6 PCT 0.243 PDW 15.9 Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap:

Tahlil.com'a sorduğunuz tahlil sonuçları normal olarak yorumluyoruz.Test sonuç değerlerinizde bir anormallik görülmüyor.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

s**** :

merhaba 41 yaşındayım bazı sonuçlarımı merak ettik ve korkutuyor beni HCT:28.8 HGB:8.4 MCHC:29 MCV:63.3 RDW:19.6 PCT:2.91 PLT:329 YORUMLAMANIZI RİCA EDİYORUM

Cevap:

Kan tahlil sonuçlarınızda anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulgularınız var, Kansızlık araştırılması amacıyla  ilave tahliller de  yapılmalı.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.