Merhaba CK:59, CK-MB:13, Troponin 1: 0.01 çıktı. Bu değerlerin anlamı nedir yorumlar mısınız ?

 Merhaba CK:59, CK-MB:13, Troponin 1: 0.01 çıktı. Bu değerlerin anlamı nedir yorumlar mısınız ?

Tahlil.com Cevabı : Nihat Bey ,her 3 tahlil de normal çıkmış.Bu tahlillerin ne amaçla yapıldığından sözetmemişsiniz.Sizi kısaca bilgilendireyim:CK MB ve Troponin:Myokard enfarktüsü sonrası yükselen testlerdir,CK ise kas hastalıklarında kas yıkımına bağlı yükselen bir testdir.