: Merhaba doktor eşim safra yolu tıkanıklığı ile hastanede ercp oldu pankreatit karkadana stend taktılar

Merhaba doktor eşim safra yolu tıkanıklığı ile hastanede ercp oldu pankreatit kanala stend taktılar. 5 gün sonra bilirubin değerleri 18 e çıktı. Tekrardan ercp yaptılar. Takılan stendin ödem yaptığını ve o yüzden tekrar tıkanma olduğunu söyledil

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor acil şifalar diliyoruz.Muhtemelen safra yollarındaki tıkanıklık nedeniyle bilirübin değeri yüksek çıkmış.Anlaşılan tekrar müdahale yapılmış.En kısa sürede eşinizin iyileşeceğini ümit ediyoruz.