Merhaba evlilik ile ilgili testler yapildi ve A2 degerim 0,9 çıktı olması gereken minimum değer 1,5 görünmekte.Bu durumda talasemi riski var midir?

Merhaba evlilik ile ilgili testler yapildi ve A2 degerim 0,9 çıktı olması gereken minimum değer 1,5 görünmekte. Diğer değerlerim normal. Bu durumda talasemi riski var midir. Bu değerin düşük olma sebebi nedir. Kolay gelsin. Teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : Hemoglobin(Hgb) ve MCV değeriniz de normalse sorun yoktur..