Merhaba ; Hba1c değerim 5,7 çıktı(4-6 normal değerler).75 mg oggt yüklemesinden açlık 101?

Merhaba ; Hba1c değerim 5,7 çıktı(4-6 normal değerler).75 mg oggt yüklemesinden açlık 101( max 126) 2. saat 140 (140-199 arası norm) 30 dk. 205 1. saat 200 çıktı.Doktor gizli şeker dedi ama başka bir doktor tip 2 diyabet dedi.Lütfen yorumlarmısınız.

Tahlil.com Cevabı : HB A1C değeriniz normal bu olumlu. İnsülin testi ve bazı başka tahlillere de ihtiyaç olabilir.Bir endokrinoloji uzmanına danışmanızda yarar var.Bu değerlerle kesin tip 2 diabet diye bir şey söylenemez.