Merhaba hocam ben 20 yaşında bir kızım. Adetimin 3. Günü aç olarak tahlil yaptırdım ve insülin diren

Merhaba hocam ben 20 yaşında bir kızım. Adetimin 3. Günü aç olarak tahlil yaptırdım ve insülin direncim 5.20 çıktı normal değerler 0-2.499. İnsülin( açlık) 23.97 çıktı normal değerler 2.6-24.9. Glukoz (açlık) 87.8 çıktı normal değerler 70-110. Hocam ne yapmamı önerirsiniz? Durumum hakkında bilgi verebilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Evet sonuçlarınızinsülin direnci olduğunu gösteriyor.Endokrinoloji bölümüne başvurmalısınız.Kilo vermeniz de gerekebilir.