Merhaba, Homa(insulin rezistansi) Sonuç: 3,7 Normal değer: 2,7 Glukoz(aclik kan sekeri) Sonuç: 87 Normal değer: 74-106.Yüksek bir sonuç mudur bu?

Merhaba, Homa(insulin rezistansi) Sonuç: 3,7 Normal değer: 2,7 Glukoz(aclik kan sekeri) Sonuç: 87 Normal değer: 74-106 HbA1c(hemoglobin a1c-glukohemoglobin) Sonuç: 5.4 Normal değer: 4-6 Hocam insulin direncimin ne seviyede olduğunu söyler misin? Yüksek bir sonuç mudur bu?

Tahlil.com Cevabı : HOMA değerinizin yüksek çıkması,  insülin direnci yönünden risk altında olduğunuzu gösteriyor.Bir endokrinoloji uzmanına başvurunuz