Merhaba idrar tahlili yaptırdım Skuamoz Epitel in referans aralığı 0-2 araaındayken benim sonucum 9 çıktı acaba bunun nedeni neden olabilir.

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde normalin üstünde epitel hücresi görülmesi olağan değildir.Ancak bunun bir çok  nedeni olabilir.Bu konuda Tahlil.com doktorlarının yazdığı yazıyı okumanız idrarda epitel hücresi görülmesi sebepleri hakkında size bilgi verecektir.Aşağıdaki bağlantıda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.İdrar tahlilinde epitel hücresi görülmesi nedir?