Merhaba iyi günler, tiroid şüphesiyle yapılan tahlil sonuçların şu şekilde t3: 2,93. t4: 0,83?

Merhaba iyi günler, tiroid şüphesiyle yapılan tahlil sonuçların şu şekilde t3: 2,93. t4: 0,83. TSH: 0.20 şeklindedir. Sintigrafi sonucun ise; sağ lobda normoaktif nodül ve tiroid bezinde sağ lob üst yarıda daha belirgin olmak üzere radyoaktif madde tutulumuna artış olarak belirtilmiş.

Tahlil.com Cevabı : Endokrinoloji tarafından değerlendirilmeniz, gerekirse nodüllerden iğne biopsisi alınması gereklidir..