Merhaba kan tahlili yaptırdım yüksek ve düşük çıkan değerler aşağıdaki gibidir, yorumlayabilir misiniz.

 Merhaba kan tahlili yaptırdım yüksek ve düşük çıkan değerler aşağıdaki gibidir, yorumlayabilir misiniz. teşekkürler. sonuç (CHOL)     230mg/dL     HDL KOLESTRO 94mg/dL     MO% 9,2    %      MCHC 32,2 MPV 7,2

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol değerleri yüksek, bu konuda düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.