Merhaba, reglimin bitişinden 1 hafta sonra kahverengi kanamam oldu hcg testi yaptırdım 172 çıktı. Üç gün sonra tekrar testi yaptırdım 195 çıktı. Gittiğim doktor

Merhaba, reglimin bitişinden 1 hafta sonra kahverengi kanamam oldu hcg testi yaptırdım 172 çıktı. Üç gün sonra tekrar testi yaptırdım 195 çıktı. Gittiğim doktor sağlıklı bir gebelik görmüyorum dedi. Sizce kimyasal gebelik mi yaşıyorum. Böyle olsa değerim düşmez miydi? Şuanda da kahverengi akıntım devam ediyor. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Bhcg değerine göre tahmini olarak 4 haftalık gebelik olduğu görülüyor ancak sağlıklı bir gebelikte bhcg değerinin hızla artmış olması gerekir.Bir önceki bhcg değerine göre en az 2 katı bir değere ulaşması gerekir.Durum böyle olmayınca da bu gebeliğin sağlıklı bir gebelik olmadığının ön belirtisi ortaya  çıkıyor. Bhcg değerinde bir gerileme yok ancak beklenen yükselme de yok.Siz yine de kadın doğum doktorunuzla irtibatı kesmeyin ve bu süreçte bol bol istirahat edin