Merhaba sayın hocam; sperm tahlil sonucum :TEŞHİS VARİKOSEL BULGULAR Abstinans Süresi :4 iskosity

Merhaba sayın hocam;sperm tahlil sonucum :TEŞHİS VARİKOSEL BULGULARAbstinans Süresi :4 iskosity :Yapışkan Volüm :2.2 cc Renk : .Beyaz Görünüm : Gri-OpalasanpH : .7.96Kan : yokİrin-Partikül : yokFruktoz : ----Yuvarlak Hücre : % 35 ( lökositler,epiteller,germ hücreleri Motilite : Hızlı İleri Hareketli:% 39 Yavaş İleri Hareketli:% 13 Yerinde Hareketli: % 7 Hareketsiz : % 41İmmotilite : % 41 ( HAREKET ETMEYEN Likefaksiyon : 60 dk.1.cc deki Sperma : 50.000.000Total Sperma : 110.000.000Sperm Mar (IgG) : - Vitalite : % 59H.O.S Test : % 62(Hipo Ozmolar Şişme Testi)Lökosit : 432.000 /mlEritrosit : NegatifAglütinasyon : NegatifRetrograd Ejakl. : -Pellet : ---------------------------------MORFOLOJİ(D-Q)--------------------------------WHO (Dünya Sağlık Örgütü)CriteriaNormal yapı : % 61 Anormal Yapı : % 39 KRUGER STRİCT CRİTERİADeğerlendirilen Spermatozoid Sayısı :37Normal Yapı : % 17Anormal Yapı : % 83 MikroskopiHer sahada 8-10 yuvarlak hücre ,2-3 lökosit görüldü.Eritrosite rastlanmadı.sperma hücreleri sayı ve hareket bakımından normal gözlendi 3 saatlik inkübasyon sonucu normal dışı yavaşlama veya ölü sayısında artış gözlenmedi.

Tahlil.com Cevabı : Sperm testi bir çok parametreleriyle değerlendirilen bir testdir.Bu konuda bu testi isteyen doktor çok daha ayrıntılı bilgi verecektir.Ancak sonucunuzu incelediğimde gözüme çarpan parametreleri belirtmeliyim.Normal yapılı spermatozoid sayının yüzde 17,bunun ortalama yüzde 61 olması gerekir.Yani anormal yapıda spermler fazla.