Merhaba, TSH: 4,85 (Normal Değerler: 0,36 5,36). Serbest T4: 0,99?

Merhaba, TSH: 4,85 (Normal Değerler: 0,36 5,36). Serbest T4: 0,99 (Normal Değerler: 0.61- 1.12ng/dl) Durumum nedir acaba TSH yüksek mi? Tiroid hastasımıyım acaba?

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz  her ne kadar normal referans arlığı içinde olsa da, üst sınıra yakın, hipotiroidi sorununuz olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik  için endokrinoloji bölümüne başvurunuzTSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi