Merhaba, Vertigo hastalığı hangi tahlil ile ortaya çıkar.Hastanın hangi değeri yüksek çıkarsa vertigo olduğu anlaşılır?

Tahlil.com Cevabı :

Beyin görüntülemesi istenecekse beyin magnetik rezonanslı (MR) görüntüleme tercih ediliyor. Çünkü MR beyin sapı ve beyin sapı beyincik birleşim yerini, iç kulak yapılarıyla ilgili iltihabi durumları daha ayrıntılı gösteren bir tetkik.Gereken durumlarda kulak-burun-boğaz (KBB) muayenesi ve odiyometrik (işitme ilgili) testler yapılıyor. Rutin kan tetkiklerine bakılıyor.Ama genellikle ayrıntılı tetkiklere gerek duyulmadan kulak burun boğaz doktorunun yapacağı fizik muayenesi ile de belli olur.