Merhaba, Yaklaşık üç hafta önce idrarımda bol lökosit, bol epitel ve kan çıktı. ..

Merhaba, Yaklaşık üç hafta önce idrarımda bol lökosit, bol epitel ve kan çıktı. 5 günlük antibiyotik verildi ve idrar kültürü yapıldı. İdrar kültüründen bir şey çıkmadı, değerler de biraz düzelmişti. Ama araya adet dönemim girince tekrar idrar testi yaptırmak için beklemek zorunda kaldım. Dün yaptırdığım son testin sonuçlarıysa şöyle: Lökosit 4, eritrosit 10-12, protein: 25, ürobilinojen 1, blood 350. Doktorum bu sefer 7 günlük antibiyotik verdi. Ürobilinojen karaciğerle mi ilgili? Sizce böbrek, karaciğer fonksiyonları için ultrason gerekli miydi? Bir de son olarak bu antibiyotiğe 1 hafta sonra başlamamın sakıncası var mı?

Tahlil.com Cevabı : İdrar kültürü yapılmadan idrar yollarında bir enfeksiyon varlığından söz etmek çok doğru olmaz.Sizin idrar kültürünüz normal çıkmış.Buna rağmen antibiyotik tedavisi almanızı çok anlamlı bulmadım.