Merhaba, yaşım 30 15 senedir hepatit b olduğumu biliyorum malesef alkol kullanıyorum.

Merhaba yaşım 30 15 senedir hepatit b olduğumu biliyorum malesef alkol kullanıyorum.Tahlil sonuçlarını tşk..rnAntiHAVI PozitifrnHbs Ag. 1289.57 PozitifrnAntiHBcIgG *7.44 Pozitif rnAnti HBe. 0.01 PozitifrnAntiHBs negatifrnHBe Ag 0.340 NegatifrnKolesterol 236 rnTrigliserid 381rnAlt 75 rnAst 28 rnAlp 71 rnGgt 93rnAFP 5.69rnProt zam. 12.60rnAktivite 107rnİnr 0.96

Tahlil.com Cevabı :

Yapılan biyokimya tahlillerine göre kolesterol ve trigliserit değerleri yüksek çıkmış.Bu tabii ki istenen bir durum değil.
Kalp hastalıkları, damar hastalıkları gibi durumlar için kuşkusuz risk oluşturacaktır.
Şeker hastalığı, metabolik sendrom gibi durumlarda da benzer sonuçlar görülebilir.
Alkol kullanmanız da muhtemelen bu değerleri yükseltiyor.

Yüksek olan bu değerleri düşürmede  düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.

Doktorunuz da gerek görürse ilave bir takım tahliller isteyebilir.