Merhaba,değerlerim lökosit: 7-8 (referans 5-6) eritrosit: 2-3 (referans 1-2) wbc: 21,3.İdrar kültürü yapıldı ama sonuçta bakteri çıkmadı.Sizce enfeksiyon mudur?

 Merhaba, değerlerim lökosit: 7-8 (referans 5-6) eritrosit: 2-3 (referans 1-2) wbc: 21,3. Şimdiye kadar idrar kültürü yapıldı ama sonuçta herhangi bakteri üremedi. Sizce enfeksiyon mudur?

Tahlil.com Cevabı : Sadece bu sonuçlara bakarak idrar yollarında enfeksiyon olduğunu söylemek mümkün değil.Zaten lökosit sonucunuzda bol olarak nitelenemez.İdrar kültürü sonucu da temiz çıkmış.Bu durumda wbc yani lökosit yüksekliği başka bir enfeksiyondan kaynaklanıyor olabilir.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmanız yararlı olacaktır.