Merhabalar, 1.5 aydır geçmeyen cıvık dışkı şikayetiyle dün gastrolojiye gittim. yaptırdığım tahlille

Merhabalar, 1.5 aydır geçmeyen cıvık dışkı şikayetiyle dün gastrolojiye gittim. yaptırdığım tahliller de Gaita tahlilinde eritrosit, 4-5 lökosit parazit ve parazit yumurtaları görülmedi. Kan tahlilleri normal çıktı. Doktorum gaz ve ishalin yaptığı tahrişattan olmuştur dedi. Eritrosit in 4-5 çıkması nedir yorumlarmısınız. Birde 2. Ayda yaptırdığım kolonoskopi temiz çıktı. Eklemek istedim.

Tahlil.com Cevabı : Gaitada eritrosit normalde bulunmaz.Enfeksiyon, bazı bağısak hastalıkları , paraziter hastalıklarda eritrosit görülebilir.Abcak 4-5 er,tros,t de aşırı yüksek bir değer değil.En doğrusu 1 hafta sonrası tetin tekrar edilmesi.