Merhabalar ben birkaç gün önce vagen cerviks kültürü yaptırdım boyasız direkt inceleme: 3-4 lökosit ve 10- 12 ?

 Merhabalar ben birkaç gün önce vagen cerviks kültürü yaptırdım boyasız direkt inceleme: 3-4 lökosit ve 10- 12 epitel hücresi görüldü.Boyalı direkt mikroskobik inceleme: clue cells(+)gardnerella vaginalis? Kültür: üreme olmadı sonucu çıktı gardnerella vaginalis nedir tahlilde sıkıntı olabilecek bir sonuç var mı?yardımcı olabilirmisiniz?şimdeden teşekkürler....

Tahlil.com Cevabı : gardnerella vaginalis bir bakteridir.Vaginit adı da verilen vagen enfeksiyonu yapar.Bu yönde tedavi olmalısınız