Merhabalar benim 2 aydır idrarımda yanma sızlama ve kaşıntım var..

Merhabalar benim 2 aydır idrarımda yanma sızlama ve kaşıntı şikayetiyle 3. ye doktora gittim ve daha öncede zatüretedavisi gördüm nihayet söylememle idrar kültürü alındı benden sonuçlar şu şekilde çıktı .Yorumlarsanız ve bu bakteriye nelerin neden olduğunu benim nelere daha çok dikkat etmem gerektiğini söyleyebilirseniz çok sevinirim şayet gittiğim doktorların hiçbiri benimle ilgilenmedi ilaç yazıp yolladı çok sevinirim ilgilenirseniz ÜREME OLDU KLEBSIELLA PNEUMONIAE koloni sayısı 20.000 AMPICILLIN/SULBACTAM DUYARLI Cefoxitin DUYARLI Ciprofloxacin DUYARLI Gentam için DUYARLI NITROFURANTOIN AZ DUYARLI Piperacillin/Tazobactam DUYARLI Trimethoprim/Sulfamethoxazole DUYARLI Cefazolin DUYARLI CEFUROXIME SODIUM DUYARLI NORFL OXACIN DUYARLI

Tahlil.com Cevabı : İdrar yollarınızda enfeksiyon mevcut, kültüre göre birçok antibiyotiğe duyarlılık var ancak sitemizde ilaç ismi vermiyoruz, doktorunuzl görüşmeniz yerinde olacaktır..