Merhabalar Dermatoloji uzmanının verdiği tahliller sonucunda Glukoz (126) çıkan (74-110) referans değeri Kolestrol (222) çıkan (0-200) referans değeri TG (23

Merhabalar Dermatoloji uzmanının verdiği tahliller sonucunda Glukoz (126) çıkan (74-110) referans değeriKolestrol (222) çıkan (0-200) referans değeriTG (235) çıkan (0-150) referans değeriOGTT GEBE 100gr (1.saat) sonuç (173) çıkan (<180) referans değeriOGTT GEBE 100gr (2.saat) sonuç (114) çıkan (<155) referans değeriOGTT GEBE 100gr (3.saat) sonuç (116) çıkan (<140) referans değeri bu arada ben gebe değilim niye OGTT GEBE yazmış anlamadım bu da aklıma takılanlar arasında var.HORMON TESTLERİMDE çıkanİNSÜLİN (20,3) çıkan sonuç (2,6 - 37,6) referans aralığı değeriFT3 (4.01) çıkan sonuç (2.30 - 4.20) referans aralığı değeriFT4 (1.26) çıkan sonuç (0.74 - 1.82) referans aralığı değeriTSH (5.41) ÇIKAN SONUÇ (0.35 - 5.50) referans aralığı değerikimyasal değerlerde de bu ikisi yüksek çıkmışLÖKOSİT (3) çıkan sonuç (0-5) referans aralığı değeriYASSI EPİTEL (42) çıkan sonuç (0-0) referans aralığı değerihemogram testinde iseWBC (11,9) çıkan sonuç (4.5 - 11.0) referans aralığı değeriRBC (5,23) çıkan sonuç (3.83 - 5.08) referans aralığı değeriNE# (7,2) çıkan sonuç (1.4 - 6.2) referans aralığı değeriLY# (3,6) çıkan sonuç (1,2 - 3,1) referans aralığı değeriMO# (0,8) çıkan sonuç (0,0 - 0,7) referans aralığı değerinormal gözükmeyen değerlerimle birlikte yazdım özellikle bende şeker hastalığı var mıdır? hap kullanacak kadar yoksa diyetle şekerimi düzeltebilir miyim? ve kolesterol için hap kullanmam mı gerekli ve yağlanma için diyet yeterli midir? son olarak diğer sonuçlarım da ki fazlalıklar çok önemli midir? teşekkürler en kısa sürede cevap alırsam mutlu olurum..

Tahlil.com Cevabı :

OGTT gebe yazması genelde gebelerde yapılan 3 saatlik test yapmışlar ondan sanırım, ama çok da sorun değil. Açlık Kan Şekerinin 2 kez 126 olması diyabet tanısını koydurur. Aslında çok ılımlı bir yükseklik ama dikkat etmezseniz ilerleyebilir, hatta dikkat ederseniz de tamamen gerileyebilir. İlaç kullanılabilir, açlık insülin değeriniz yüksek hele kiloluysanız kullanmanız iyi olur derim.. TSH hafif yüksek buna hafif hipotiroid diyebiliriz, duruma göre ilaç kullanılabilir. Diğer sonuçlar çok sorunlu değil ama 1 ay sonra tekrarlatın