Merhabalar. Eşimle korunmuyoruz. Bazı gebelik belirtileri var. Regl günümden 5 gün önce kan testi yaptırdım negatif çıktı. Şimdi reglim 3 gün gecikti. Kan tahli

Merhabalar. Eşimle korunmuyoruz. Bazı gebelik belirtileri var. Regl günümden 5 gün önce kan testi yaptırdım negatif çıktı. Şimdi reglim 3 gün gecikti. Kan tahlilini erken yaptırmış olabilir miyim yoksa kesin sonuç mudur? Şimdiden teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Gebelik testi,beklenen adet tarihinde gecikme olmadan yapılması durumunda yanıltıcı sonuçlar verebileceği için testi tekrarlamanızda fayda var.Adet gecikmesi sonrasında yapılan testlerin güvenilirliği daha yüksektir.