Merhabalar hocam. Ben 26 yaşındayım. evlilik için akdeniz anemisi testlerini yaptırdığımda hematoloj

Tahlil.com Cevabı : Merhabalar hocam. Ben 26 yaşındayım. evlilik için akdeniz anemisi testlerini yaptırdığımda hematolojiye yönlendirildim. orak hücre anemisi taşıyıcılığı teşhisi kondu. Bu konuda fazla bilgim yok sürekli kansızlık çekiyorum. internette gördüklerime göre belli zamanlarda kan hücrelerim oraklaşabildiği bunun ölüme bile götürebileceği yazmış. Mesela uçağa binmemeliymişim. Bu doğru mu? teşekkürler.