Merhabalar oğluma bugün 18 günlük troid testi yaptırdık?

Merhabalar oğluma bugün 18 günlük troid testi yaptırdık. Labaratuvar sonuçları tsh:9,24 ulU/mg, serbest t3 5,57pmol/l, serbest t4 18,36 sonuçları değerlendirebilirmisiniz teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : TSH değeri yükse oğlunuzun, hipotiroidi sorunu olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için çocuk endokrinoloji bölümüne başvurunuzTSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi