Merhabalar yaklaşık 1 ay önce kovid atlattım sadece öksürük ile sonrasında dün tahlil yaptırdım rutin trigliserid 240 çıktı ve kafamda yüzümde sivilceler çıktı

Merhabalar yaklaşık 1 ay önce kovid atlattım sadece öksürük ile sonrasında dün tahlil yaptırdım rutin trigliserid 240 çıktı ve kafamda yüzümde sivilceler çıktı özellikle ense kökümde butun yanlarımda kalple ilgili anne tarafımda baba tarafımda hiçbir sorun yok panik yaptım biraz boyum 1.88 kilom kovitten önce 86 idi şuan 83 hareketsiz yaşamım var kamu personeliyim neler yemem lazım nelere dıkkat

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sonuçlarınızı inceledik.Öncelikle geçmiş olsun.
Trigliserid değerinizde yükseklik var ancak ileri derecede bir yükseklik değil.Ayrıca kolesterol ve diğer kan biyokimya değerleriniz de gayet normal.
Trigliserit yüksekliği kimi zaman ailesel olarak da görülebiliyor.
Boy kilo oranınız da kabul edilebilir değerlerde , sicvilceler için bir cildiye uzmanına danışmanızda yarar var.Muayene sonrası size bir  tedavi planlayabilir.
Düzenli egzersiz ve hayvansal gıdalardan çok bitkisel gıda ağırlıklı beslenmeniz de trigliserit değerlerini düşürebilir.
Panik yapmanızı gerektiren bir kan tahlil sonucunuz ise kesinlikle yok.İçiniz rahat olsun.