Merhabalar..Ben 2,5 yıllık evli bir bayanım.3 ay önce adetimin 3.gününde hormon tahlili yaptırdım ve lh hormonu değeri 13,6 çıktı?

Merhabalar..Ben 2,5 yıllık evli bir bayanım.3 ay önce adetimin 3.gününde hormon tahlili yaptırdım ve lh hormonu değeri 13,6 çıktı.En yüksek değeri 12,6 idi.Bu durum hamile kalmayı engelleyen bir neden midir? Şimdiden teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : Verdiğiniz referans değerlerine göre değeriniz yüksek, ancak adetin döngüsüne göre normal değerler değişebilir LH hormonu için kadınlarda.Sonuç olarak LH yüksekliği doğurganlık yönünden bir engeldir kadınlar için.