Merhabalar;benim tahlillerim aşağıdaki gibidir.

Merhabalar;benim tahlillerim aşağıdaki gibidir.yorumlarsanız çok mutlu olurum.kısaca hikaye;ilk tüpbebek tedavimde hamile kalıp, yoğun kanamalarım sonucu ağır su kaybı nedeniyle gebelik sonlandırıldı.şimdi tekrar tedavi olacak doktorum bu tahlilleri istedi.tahlillerde merak ettiğim.kalıtımsal bir hastalıkmıdır,sonradan mı edinilmiştir?ciddiyet boyutu nedir?sadece gebelik te mi sorun yaratır?normal yaşantımda sorun olurmu? dikkat etmem gerekn şeyler nelerdir?ve bebeğimizin kaybının nedeni bu mudur?çok teşekkür ederim. sonuç referans aralığıantitrombin III 100 80-120protein c aktivitesi 115.00 70.00-130.00protein s aktivitesi 81.00 55.00-160.00lupus antikoagulan tarama negatif negatifaca-kardiyolipin antikoruIgG negatif(3.21) negatif20aca-kardiyolipin antikoruIgM negatif(5.16) negatif20anti fosfolipid IgG negatif negatifantifosfolipid IgM negatif negatiffaktör v leiden g1691a homozigot normalfatör v r2 h1299r homozigot normalfaktör II(protrombin) g20210a homozigot normalfaktör XII v34l heterozigot taşıyıcıb-fibrinojen -455 g>a homozigot normalpaı-1 4g/5g 4g/4ggpIIIa (hpa1) a/b a/bmtfhr c677t homozigot normalmtfhr a1298c homozigot normalace I/d I/Iapo b r3500Q homozigot normalapo e e2/e3/e4 e3/e3

Tahlil.com Cevabı : Tüp bebek öncesi genel tahliller yapılıp olası problemleri çözmeye yönelik incelemeler yapılır.Genel olarak sonuçlarda önemli bir sorun görülmemekle birlikte bu konuda en doğru kararı ve bilgiyi tüp bebek tedavisini belirleyecek kadın doğum doktorunuz verecektir.