Mikropartikül immün assay-meia veya benzeri ne demektir?

Tahlilde mikropartikül immün assay-meia veya benzeri ne demektir?

Tahlil.com Cevabı :

Mikropartikül immün assay-meia veya benzeri bir tahlil yöntemi olarak tanımlanmaktadır. İmmuno assay bir immünolojik tahlilidir.Genellikle biyokimya ve/veya mikrobiyoloji laboratuvarlarında analiz edilen bir test türüdür.
Bu tahlilde  bir antikor veya antijen kullanılır. Antikor veya antijen araştırılmasında tercih edilen bir tahlildir. Bu tahlil yönteminde,  bir suspansiyon içinde mikropartikül varlığı ve bunun miktarı hakkında bilgi sahibi olur.

Örneğin hepatit testlerinde antikor araştırılmakta sıklıkla kullanılmaktadır. Anti HCV ve Anti HBS antikorlarının araştırılmasında sıklıkla kullanılmakta olan bir analiz yöntemidir.