MPV nedir.Kan sayımı (hemogram) testi yaptırdım.MPV yüksekliği çıktı

Tahlil.com Cevabı : MPV testi trombositlerin hacmiyle ilgili bir durumdur.
PLT diye belirtilen kısaltma trombosit anlamında tahlilinizdeki.Bu test değerinin tek başına BİR önemi yoktur.Ayrıca WBC değeriniz de hafif yüksek.wbc yüksekliği enfeksiyon durumlarında görülebilir.