MPV:7,6 RDW :17,3 MCH:21,6 MCV: 64,5 HEMATOKRİT:32,6 HEMOGLOBİN:10,9 GRA:16,3 LYM :79,5 GRA:1,1 değerlendirir misiniz?

Merhaba, 1 yaşında oğlum var doktorumuz demir eksiği varsa hemogram testi sonuçlarına göre demir ilaçlarına devam edip etmeyeceğimizi belirleyeceğiz dedi ve hemogram testi yaptırdı. doktorumuz izine ayrıldığından sonuçları yorumlatamadım. yardımcı olursanız çok memnun olurum. değeri yüksek ve düşük çıkan parametreler : MPV:7,6 RDW :17,3 MCH:21,6 MCV: 64,5 HEMATOKRİT:32,6 HEMOGLOBİN:10,9 GRA:16,3 LYM :79,5 GRA:1,1 LYM:5,4 olarak çıkmış değerlendirmenizi rica ederim. saygılar iyi çalışmalar

Tahlil.com Cevabı : Kansızlık bulguları az da olsa bulunuyor.Tedaviyi doktorunuz planlayacaktır