Ne zaman gebelik testi yapmalıyım?

Düzenli bir adet 28 günde bir oluyor ancak benim her ay 31 ve 33 gün arasında adet oluyorum. Doğal olarak adetim her ay 5 gün gecikmiş gibi oluyor fakat adet düzenim böyle. Ben gebelik testi yapmak için 38. günü mü beklemeliyim yoksa 33. günde direk yapabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Burada dikkate almanız gereken nokta, beklenen adet tarihinin gecikmesi sonrası testin yapılmasıdır. Beklenen tarihten en az 5 gün sonra testi yaptırın.