Neden Ağrıyor - 2

1970 doğumluyum herhangi bir kronik hastalığım yok. 1 -2aysır sırt ve gögus agrılarım var bazen daha da şiddetlenen agrılar beni rahatsız ediyor.Konusurken nefesim yetmiyor gibi.yatarken oturken konusurken agrılarım devam ediyor.Özellikle boyun damarlarım kasılıyor. Hiç sigara alkol kullanmadım. Kan değerlerim normal d vitamin değer 18. Doktor bundan kaynaklanabileciğini söyledi pek tatmin olamadım açıkcası.Tahlil sonucum ektedir. Şimdiden teşşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle geçmiş  olsun. Ekteki HRCT raporunuzu inceledim. Her  iki akciğerde tarif edilen akciğer zarındaki  hafif  kalınlaşmalar ve  sağ  akciğerde 1.2  cm ölçülen hava  kisti, akciğerde  ağrıya sebeb olan oluşumlar değildir. Mevcut değişiklikler, daha önce  geçirilmiş  akciğer enfeksiyonları, kirli hava, sigara dumanına maruziyet vb nedenlerle  oluşabilir, kalıcı  izlerdir,  tedavisi  yoktur, zarasızdır,  ağrı yapmaz. Dolayısıyla mevcut kronik  sırt  ağrısının akciğer  kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bu gibi durumlarda  biz  hastalarımızı, kas-kemik ağrıları, fibromiyaljiler, boyun fıtığı  gibi  bu  ağrılara sebep olabilecek hastalıkların tanı ve  tedavisi  açısından FTR polikliniğine  yönlendiririz. Size de  FTR muayenesi  öneriyorum. İyi  günler.