Normalde 7 gün suren adetim 4.günde kesildi. Normalden koyu renkli ve azdı. Korkmalı miyim? Hamile olma olasılığım var midir?

Sevgilimle ilk kez korunmadan ilişkiye girdik. Adetim 10 gün gecikti, idrar testi yaptım negatif çıktı ve 12.gün adet oldum. Fakat normalde 7 gün suren adetim 4.günde kesildi. Normalden koyu renkli ve azdı. Korkmalı miyim? Hamile olma olasılığım var midir?

Tahlil.com Cevabı : Korunmasız ilişkide hamileliğin oluşma ihtimali yükselir. Kanamanız adet kanamasından farklı ve kısa olduğu için üstüne görmeden şüphelenip gebelik testi yaptırabilirsiniz. Sonucunuz negatifse gördüğünüz kanamanın adet kanaması olduğunu ve hamileliğin oluşmadığını söyleyebiliriz.