Oğlum 5 yaşında, usg de 2 kutu antibiote rağmen her iki jugulodigastrikte 26*8 mm

oğlum 5 yaşında, usg de 2 kutu antibiote rağmen her iki jugulodigastrikte 26*8 mm ayrıca her iki arka srvikal zincirde de birkaç oval şekilli ve reaktif görünümlü lenf.megali var.hemogramda diğer değerler normal ancak HGB 12,9 (9,6-12,8) eos 0,47 (0-0,2) eos% 5,61 (0-2,64) bas% 1 (0-0.9) yorum tşk

Tahlil.com Cevabı : Antibiyotik tedavisinden sonra lenf nodlarının küçülmesi için bir süre beklenmesi gereklidir, usg görüntüleri enfeksiyona bağlı büyüne olduğunu işaret etmektedir, 1 ay sonra yeniden usg yapılmasını öneririz..Kan sonuçlarında sorun yoktur..