Oğlum epilepsi hastası HCO3 değeri düştü bu ne anlama geliyor?

Oğlum epilepsi hastasıdır. 14 yaşında, 1.65m ve 55 kg. 4 ayrı antiepileptik, sodyum valproat, gabapentin, lamotrigine ve levetiracetam alıyor. Son 10 yıldır tahlillerinde giderek azalan bir HCO3 tablosu vardır. Son ölçümde HCO3 referans aralığının altına düştü. Ayrıca WBC ve neurofiller de düşük. Lütfen bir yorum getirir misiniz? Teşekkürler...

Tahlil.com Cevabı : Oğlunuzda azalan HCO3 düzeyi muhtemelen tedavi için kullandığı antiepileptik ilaçlarla ilgili.WBC düşüklüğü de aynı şekilde.Bu nedenle HC03 seviyelerine bakılmakta.