Ömür boyu ilaç kullanmak zorda mı kalırım yer kalırsam da çocuk sahibi olurmuyum

hocam bu gün sonçlarımı aldım ve FT4 sonucu 11.13 çıktı TSH sonucu da 26.70 hemen endokrim doktoruna gittim bana LEVOTİRON 100mcg yazdı yarın kullanmaya başlayacam.sormak istediğim soru normale doner mi yok sa ömür boyu ilaç kullanmak zorda mı kalırım yer kalırsam da çocuk sahibi olurmuyum

Tahlil.com Cevabı : Tedavi başlanmadan önce bir kez daha farklı bir merkezde çalışılmasını öneririz, ayrıca tedaviyle birlikte ultrason ve başka tetkiklerin de yapılması gereklidir, tanınıza göre ilaç zamanınız değişecektir..Tedavi ile çocuk kalma ihtimaliniz artar..