Önceden eutrox 50mg kullanıyordum.Hep TSH sınırda çıkıyordu.Normal değerinde çıkınca ilacımı 3 ay önce bıraktım. Şuan ki değerlerim tsh : 3,216 ft3 :3,07 ft4 :0,90.İlaç kullanmalımıyım.

Soru:Önceden eutrox 50mg kullanıyordum.Hep TSH sınırda çıkıyordu.Normal değerinde çıkınca ilacımı 3 ay önce bıraktım. Şuan ki değerlerim tsh : 3,216 ft3 :3,07 ft4 :0,90.İlaç kullanmalımıyım.

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com:Sonuçlarınız için referans değeri vermemişsiniz.Her laboratuvarın referans değerleri çalışılan teste ve kullanılan cihaza göre farklılık gösterebilir.Bazı durumlarda da hekimler bu üç teste ilave olarak farklı tahliller de isteyebilirler ilaç verip vermemek için.İlaç kullanmanız gerekip gerekmediğine endokrinoloji uzmanı karar vermelidir.