Panik atak teşhisi konuldu fakat iki durumda da kan tahlillerimde glukoz değeri 132mg/dl ve 151mg/dl şeklinde çıktı. Bu sonuçlar şekerle ilgli bir risk yaratabilir mi?

Bir buçuk ay kadar önce baş dönmesi mide bulantısı ellerimde uyuşma ile uyandım ve sonrasında ellerimde ve çenemde kasılmalar oluştu. Aynı durum üç hafta sonrasında titreme ve şiddetli kasılmalarla tekrarladı. Panik atak teşhisi konuldu fakat iki durumda da kan tahlillerimde glukoz değeri 132mg/dl ve 151mg/dl şeklinde çıktı. Bu sonuçlar şekerle ilgli bir risk yaratabilir mi? rnTeşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun. Kan tahlillerinizde çıkan glukoz değerleri yüksek.Ancak bu tahlillerin aç veya tok karına iken verilip verilmediğini de bilmemiz gerekir.Eğer tahliller ortalama 10 saatlik bir açlıktan sonra verildiyse Şeker hastalığı yönünden risk altında olduğunuz anlaşılır.Bu durumda başta HBA1C testi olmak üzere ilav ebazı tahlillere de gerek olacaktır. Tok karına verilmiş ise sonuçlar normal olarak kabul edilebilir.