PDW degerim 19,8 cıkmıs

Merhaba. Hemoglobin testi yaptırmıstım. PDW degerim 19,8 cıkmıs ve kırmızı renkle gosterılıyor. RBC 4,3 , HGB 13,1 , HCT 38,8 olarak çıkmıs bu uc degerde normalın altında gozukuyor. Ozellıkle kırmızı yazan degerı cok merak edıyorum. Umarım kısa bır sure ıcerısınde yorumlarsınız degerlerımı. Teşekkur

Tahlil.com Cevabı : PDW,platellet olarak da bilinen , kan hücrelerinden trombositlerin dağılım aralığına denir.Kan sayımı,yani hemogram parametrelerinden biridir.Daha çok pıhtılaşma bozukluklarının tanısında kullanılır.Tek başına yüksek veya düşük çıkmasının fazla önemi yoktur.Tahlil sonucunuzda bir problem görünmüyor.