Periferik yayma (formül lökosit ) parçalı 32 lenfosit 48 monosit 4 eozinofil 12 trombositler hafif artmış görünümlü.

Merhaba;ben sevgi erbaş hocam 06.05.2011 doğumlu oğlumda 1 aydır geçmek bilmeyen tüm vücudunda egzema teşhisi kondu kullanmadığımız ilaç kalmadı sonunda bir doktorumuzun verdiği krem ve şurup iyi geldi ve 1 hafta geçmeden bebeğim iyileşti fakat doktorumuzun bizden istediği periferik yayma test sonucu aşağıdaki gibi çıktı doktorumuz bebek doktoruna göstermemizi istedi gittiğimiz doktorda başka testler yaptı şimdi içimde bir korku ve kuşku var hocam bu test değerleri ne ifade ediyor yalvarırım açık bi cevap verin acil tespitinizi bekliyorum saygılarımlalabarotuar analiz sonuçlarıperiferik yayma (formül lökosit )parçalı 32lenfosit 48monosit 4eozinofil 12trombositler hafif artmış görünümlüeritrositler mikrositer ve normositer - hipokromik ve normokromiktoksik granülasyon +%2 atipik lenfosit görüldü.%2 oranında atipik mononükleer hücre görüldü.

Tahlil.com Cevabı : Bu sonuçta belirgin bir sorun görülmüyor egzemayı açıklayan.Bir üniveriste hastanesinin Çocuk bölümüne başvurabilirsiniz