Plt 150-400 olması gerekirken 481 çıktı. demir b12 tsh ve diğer tüm tahlillerim normal yardımınızı rica ederim.

 Gebelik öncesi kan değerlerimi aile hekimime gderek yaptırdım kan sonuçlarımın hepsi normal düzeyde cıktı ancak plt 150-400 olması gerekirken 481 çıktı. demir b12 tsh ve diğer tüm tahlillerim normal yardımınızı rica ederim.

Tahlil.com Cevabı :  PLT yani trombosit değeri yüksek.Bu normal değil. PLT testi hakkında bilgi almak ve hangi durumlarda yüksek çıktığını çğrenmek için aşağıdaki bağlantıları tıklayınız.Bir hematoloji uzmanına da danışmanızda yarar var.PLT Testi ve yüksekliği