Plt değeri 114 çıktı. Yorumunuz nedir?

Merhaba, benim nişanlımın plt değeri 114 çıktı , min.150 olması gerekirken. ciddi bir rahatsızlığa neden olur mu bu düşüklük? Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Plt değerleri 100.000 altında değil ise sorun oluşturmaz, chazla sayımda bu tür problemler olabilir, periferik yayma denilen test ile gözle sayılması doğru olacaktır..