Plt degerım 141 cıktı, bu değerin rahatsızlığımla bağlantısı olabilir mi?

şiddetli bi karnımın sol bolgesınde agrıyla hasteneye gıttım anıden oldu ılk defa bole bı agrı cektım kan testı ıdraratestı yaptırdım bu arada ıdrara cıkısım yapısım zorladı plt degerım 141 cıktı ertesı gune kadar kıvrandım fakat gectı ertesı gun 190 nornal degre ulastı ılk gun gaz sıkısması dedı doktor sımdı ızlemem gereken yol nedır kan degrımle rahatsızlıgımın bı alakası varmıdır( yas 28) sımdıden tsk ederım

Tahlil.com Cevabı : PLT değeriniz zaten normal.Rahatsızlıklarınızın bu tetkikle bir ilişkisi yok.