Plt değerim 69 çıktı vucudumda halsizlik ,kemik iliği ağrısı,saç dökülmesi ve bacaklarda morarmalar var.sizce tehlike boyutu ne kadardır.

 Merhaba hocam plt değerim 69 çıktı vucudumda halsizlik ,kemik iliği ağrısı,saç dökülmesi ve bacaklarda morarmalar var.sizce tehlike boyutu ne kadardır ve kendiliğinden yükselirmi düşüş sebebi nedir?için teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :  PLT düşüklüğünün bir çok nedeni olabilir.Sitemizin arama motorunu kullanarak plt düşüklüğü ile ilgili çok daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.Bir hematoloji uzmanına başvurmanız ve nedenlerine göre yönelik tahliller sonrası tedavi ve takibiniz planlanmalıdır