PLT değerim 764 çıkmış.Hangi doktora gitmeliyim?

Merhabalar tahlillerimde plt 764çıkmış 150-500arası normalmiş sizce ne gibi bir hastalığın habercisi .. birde göğsümde ara ara batmalar oluyor iğne batması gibi sizce hangi doktora gitmeliyim.?

Tahlil.com Cevabı : PLT  yani trombosit değeriniz yüksek.Bu duruma trombositoz denir.Normal değil sonucunuz.İleri tetkik ve tedavi için Hematoloji doktoruna başvurmalısınız.