PLT değerim yüksek çıktı.PLT yüksekliği ne anlama geliyor?

 Sadece işaretli yerleri yazıyorum ne anlama geldiğini yazarsanız sevinirim.şimdiden tşk.rdw 19.5 plt 961 hdl kol.51.4 trigliserid 72 bunlar ne anlama geliyor ve nasıl bir yol izlemeliyim tşk.

Tahlil.com Cevabı : PLT yani trombosit değeri yüksek.Bu normal değil. PLT testi hakkında bilgi almak ve hangi durumlarda yüksek çıktığını çğrenmek için aşağıdaki bağlantıları tıklayınız.Bir hematoloji uzmanına da danışmanızda yarar var.PLT Testi ve yüksekliği