PLT değerimi yorumlar mısınız?

Merhaba bundan 3 ay kadar önce plt değerim 3000e düştü vücudumun çeşitli yerlerinde morarmalar meydana geldi ilik alınıp tes edildikten itp hastası olduğum tespit edildi ve gaziantep onkoloji hastanesnde tedavi gördüm sürekli hemogram takibi oluyorum fakat bugünler sarardım bununla alakası varmıdır?

Tahlil.com Cevabı : PLT değeriniz oldukça düşük, öncelikle bunun nedeninin araştırılmasına yönelik tahlillerden geçmelisiniz.Sararmanızın bir çok nedeni olabilir, PLT düşüklüğü de direkt veya indirekt yolla buna neden olabilir.