PLT düşüklüğü, HCT düşüklüğü ve Demir bağlama yüksekliği var.

Kan sayımı tahlilimde anormal çıkan sonuçlarımı değerlendiri misiniz?plt:65.4 çıktı. referans sonucu=150-500 aralığı.hct:29.6 çıktı. referans sonucu=30-55 aralığı.demir bağlama:332 çıktı. referans aralığı=70-310 aralığı.

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen demir eksikliğine bağlı kansızlık bulgularınız var.PLT değeri de oldukça düşük.Bir hematoloji uzmanına danışmalısınız biran önce.